Jaromír Rek

Jaromír Rek, hudebník

Adresa: Mrsklesy 22, okres Olomouc

ZÍSKANÁ KVALIFIKACE:

Učební obor stavební zámečník.

DOSAVADNÍ ZAMĚSTNÁNÍ:

1982-1985, Stavokonstrukce, Šternberk - svářeč, zámečník. 1985-1994, Moravia, Šternberk - seřizovač obráběcích strojů a poloautomatů. 1995-2000, ZETRA, Olomouc - údržbář telefonních kabin.

VZDĚLÁNÍ:

1978-1981, Střední odborné učiliště ve Šternberku, specializace: stavební zámečník.

HUDEBNÍ VZDĚLÁNÍ A AKTIVITY:

V sedmi letech jsem se začal učit hře na klavír v lidové škole umění ve Šternberku. Po třech letech klavíru jsem se začal věnovat hře na trubku a od ní jsem přešel na baskřídlovku. Později pro mne začaly být zajímavé basové nástroje.

V patnácti jsem s kamarády založil kapelu "N G C". Zde přišla na řadu baskytara, která se mi stala životní doménou. Začal jsem sbírat praktické zkušenosti v žánru tanečním, lidovém, swingovém, rockovém a za nějaký čas jsem se věnoval jazzu.

Ve svých 35ti letech jsem se začal zabývat elektronickou muzikou. Začal jsem se učit jak lze využít moderní techniku k provozování hudby. Díky skvělému kamarádovi, jmenuje se Martin Látal, jsem docela rychle pochopil jak fungují elektronické klávesové nástroje. Později jsem měl tu čest s Martinem spolupracovat na jeho páté autorské desce s názvem Without Words (Beze slov).

V dubnu roku 1999 jsem se svou partnerkou, Marcelou Královou, začal tvořit taneční repertoár a společně jsme rozjeli sňůru zajímavých akcí v podobě svateb, oslav, hospůdek a někdy i zábav. Vystupujeme pod názvem Duo TWIST.

Začátkem roku 2001 došlo k personálním změnám i ke změně názvu tohoto hudebního uskupení. Nyní spolupracuji se Zdenkou Belloni a vystupujeme pod názvem RE-BELL.

OSOBNÍ ÚDAJE:

Narozen: 1. srpna 1963 ve Šternberku. Záliby: sport - dříve orientační běh (přeborník kraje v letech 1975-1976), plavání, stolní tenis. Stav: rozvedený, děti: Eva, Jana.

Děkuji všem muzikantům, se kterými jsem kdy hrál, za jejich trpělivost. Měl jsem šanci pochopit, že muzika není jenom o hraní, ale hlavně o životě. Rád bych podotkl, že s hudbou je skvělý. Zdraví Vás všechny Jarda